Peeling węglowy

.

Wykonywany jest za pomocą lasera Nd-Yag 1064 typu Q-switch. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory i absorbują energię światła laserowego i powstające „mikroeksplozję” powodują oczyszczenie i zmniejszenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, stymulację kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, stymulację komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

   

Zabieg polecany dla: 

  • osób z trądzikiem – oczyszcza powierzchnię skóry i zatkane pory, leczy stan zapalny, redukuje łojotok, zmniejsza rozszerzone pory
  • osób z przebarwieniami – likwidacja przebarwień wszystkich typów
  • osób z wiotka skórą i szarą cerą – stymuluję produkcję i odnowę kolagenu, natychmiast napina i poprawia kolor skóry

Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny, mało bolesny. Po zabiegu utrzymuję się kilka godzin niewielki rumień, obowiązuje bezwzględna blokada           słoneczna (filtr SPF50). Efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu, ale dla optymalnego leczenia należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach, co 1-2 tygodnie.

         

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

 Przed zabiegiem nie należy przyjmować suplementów diety mogących zawierać substancje światłouczulające np. skrzyp,          pokrzywa, dziurawiec, duże ilości nagietka, rumianku. Zabiegu nie wykonuje się również podczas i zaraz po antybiotykoterapii.

         

PRZEBIEG ZABIEGU

Pierwsza faza zabiegu polega na dokładnym oczyszczeniu i demakijażu skóry. Następnie na obszar poddawany zabiegowi aplikowana jest emulsja węglowa, która zostaje dokładnie wcierana we wszystkie nierówności i pory. Nałożoną maskę należy pozostawić na 10 – 15 minut. Tyle bowiem trwa proces wnikania węgla w skórę. W kolejnej fazie wykonywana jest procedura laserowa, czyli działanie światła lasera na całej powierzchni obszaru zabiegowego. Drobinki węgla stanowią materiał absorbcyjny dla światła lasera. Skóra zostaje naświetlona jednym przejściem lasera w trybie termicznym. Zwiększa to wnikanie fotoabsorbera w pory oraz stymuluje regenerację komórek skóry. W kolejnym etapie następuje naświetlanie właściwe impulsem 1064nm o dużej energii, która powoduje mikroeksplozję drobin zawiesiny węglowej na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. Ostatnim etapem jest chłodzenie skóry lodem lub maską kojąco-nawilżającą, która poprawia jej autogenne zdolności utrzymywania odpowiedniego stanu nawilżenia.

 ! PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża i laktacja
  • cukrzyca
  • choroby tkanki łącznej
  • choroba nowotworowa, radioterapia lub chemioterapia
  • alergia na znieczulenie miejscowe, antybiotyk lub inny podawany lek
  • skóra wrażliwa na światło lasera
  • zaburzenia psycho-neurotyczne, także uzależnienie od alkoholu i narkotyków

 

PEELING WĘGLOWY
twarz lub szyja lub dekolt
169 zł
twarz, szyja 199 zł
twarz, szyja, dekolt 259 zł
ramiona 239 zł
plecy 199 zł - 299 zł
Peeling - Pakiety

====================================
twarz , szyja lub dekoltkarnet 5 zabiegów 599 zł
twarz, szyjakarnet 5 zabiegów 699 zł
twarz, szyja, dekoltkarnet 5 zabiegów 799 zł
ramionakarnet 3 zabiegów
karnet 5 zabiegów
499 zł
599 zł
plecykarnet 3 zabiegów
karnet 5 zabiegów
499 zł - 599 zł
599 zł - 699 zł